Boszkowo - Letnisko, ul. Dworcowa 15
+48 65 537 11 00
recepcja@hotelsulkowski.pl

Hotel nad jeziorem

Home > jezioro > Hotel nad jeziorem

Hotel nad jeziorem

Hotel nad jeziorem Dominickim w Wielkopolsce.

Hotel nad jeziorem zapraszamy - hotel sułkowski

Nasz hotel posiada bezpośredni dostęp do jeziora

Wielkim atutem Hotelu Sułkowski położony jest bezpośrednio  nad Jeziorem Dominickim, posiadamy dużą, piaszczystą plażę, łagodne zejście do wody, zaplecze restauracyjne i turystyczno – wypoczynkowe, oferujemy wiele atrakcji zarówno na plaży jak i poza nią.

Warto dodać, że w tym roku otworzyliśmy dla naszych gości bezpłatnie basen. Dodatkowo zapraszamy do wellness & spa. Uważamy, że obecnie każdy z gości, w każdą porę roku i w każdych okolicznościach pogodowych może znaleźć dla siebie miejsce do aktywnego, jak i pasywnego odpoczynku.

hotel nad jeziorem wielkopolska

Dzieci uwielbiają nasze atrakcje wodne w postaci zjeżdżalni oraz innych dmuchanych pontonów i przeszkód. Plaża posiada nadzwyczaj łagodne zejście do jeziora, a dno jeziora łagodnie i długo opada.

Co nie znaczy, że nad jeziorem, na kąpielisku nie należy zachować szczególnej ostrożności</>

Nasz hotel położony jest tuż przy jeziorze – nad wysypaną prawdziwym piaskiem, szeroką i zadbana plażą. Zejście do wody jest łagodne, bezpieczne i piaszczyste. Jeśli macie Państwo nieco szczęścia w wodzie zobaczycie pływające tuż przy dnie małe, ciekawskie rybki.
Tak, nasze jezioro ma czystą wodę, i do pewnej jego głębokości widać dno, piasek, rośliny i ryby.

Hotel nad jeziorem – jakie atrakcje czekają na Gości?

Atrakcji związanych z wodą nie brakuje, a czysta woda jest mocnym argumentem by zanurzyć się w wodach naszego jeziora.

 • Kapiele i pływanie w jeziorze
 • Zabawy na dmuchanych zjeżdżalniach
 • Rowery wodne
 • Kajaki
 • Żaglówki
 • Wędkowanie
 • Nurkowanie
 • Windsurfing

Jezioro – to nie tylko woda

Zachęcamy do aktywnego wypoczynku nad naszym jeziorem – czyste powietrze sprzyja ruchowi – u nas bieganie jest po prostu zdrowe.

 • Spacery wokół jeziora
 • Jogging
 • NorWalking
 • Trasy rowerowe
 • Lasy i łąki
 • Pobliska stadnina koni
 • Grzyby

Czyste jezioro

Woda w jeziorze Dominickim to skarb – pierwsza klasa czystości mówi sama za siebie.
A samo jezioro – leży na Pojezierzu Leszczyńskim o powierzchni bliskiej 344 hektarów i głębokości dochodzącej do 18 metrów, na terenie Przemęckiego Parku Krajobrazowego w powiecie leszczyńskim.

Ciekawostki na temat naszego jeziora Dominickiego

Obszar jeziora – długość około 3800 metrów, szerokości około 1700 m. Otoczone jest borami sosnowymi. Jest krainą jezior :) oraz ośrodkiem żeglarskim, również z uwagi na sąsiedztwo innych jezior, z których najbliższe to – Krzywce, Moszynek, Zapowiednik, Górskie, Osłońskie, Olejnickie, Przemęckie, Wielkie, Boszkowskie z niektórymi ma również połączenia. Jezioro stanowi również istotny punkt wypraw kajakowych około 21 jezior tworzy trasę szlaku konwaliowego, którego nazwa pochodzi od wyspy konwaliowej znajdującej się na obszarze parku
(pomiedzy niektórymi jeziorami należy przewieźć lub przenieść kajaki).

hotele nad jeziorem

Hotel z basenem nad jeziorem

Jeśli te argumenty nie trafiają do Państwa mamy jeszcze jednego asa w rękawie – nasz hotel – co prawda nad jeziorem, ale od września będzie również zapraszał gości to odwiedzenia naszego SPA i basenu. Jest to ciekawa propozycja dla wszystkich – zarówno dla rodzin, jak i spotkań biznesowych i konferencyjnych.
Hotel nad jeziorem z basenem

Więcej informacji na temat Jeziora Dominickiego
Wikipedia o Szlaku Konwaliowym

Hotel nad jeziorem – wspaniały wypoczynek nie tylko na lato

 

Urlop to czas ładowania życiowych akumulatorów na kolejny okres wzmożonego zawodowego i szkolnego wysiłku. Lato 2020 roku przyniosło wiele zmian w wyborze kierunków wakacyjnych wypraw Polaków. Ze względu na wyjątkową sytuację poszukiwaliśmy przyjaznych, bezpiecznych miejsc, w których łatwiej zapomnieć o pandemicznej rzeczywistości. Hotele nad jeziorem stały się zatem wspaniałą alternatywą dla zatłoczonych morskich kurortów oraz ucieczką od utartych i mocno obleganych wakacyjnych szlaków. Sceneria nieujarzmionej przyrody polskich pojezierzy stwarza wiele możliwości aktywnego i relaksującego wypoczynku, dlatego hotele nad jeziorami cieszą się niesłabnącą popularnością gości przez cztery pory roku.

 

Zapraszamy do wielkopolskiej oazy spokoju -hotelu nad jeziorem w Boszkowie.

 

Proponujemy wspaniały wypoczynek w komfortowym kompleksie wypoczynkowym Hotelu Sułkowski, w malowniczych rejonach Pojezierza Leszczyńskiego i Przemęckiego Parku Krajobrazowego.

 

Nasz hotel położony jest bezpośrednio nad brzegami jednego z najczystszych jezior w Polsce – Jeziora Dominickiego. Przy sprzyjającej pogodzie akwen liczący około 344 ha i głębokości sięgającej ponad 17m jest rajem dla amatorów wodnych przygód:

 • Żeglarstwa
 • Kajakarstwa
 • Windsurfingu
 • Nurkowania
 • Wędkarstwa

Czyste powietrze sosnowych lasów okalających jezioro sprzyja aktywnemu wypoczynkowi. Na gości odwiedzających Hotel Sułkowski czeka mnóstwo atrakcji związanych z ruchem na świeżym powietrzu:

 • kilometry tras rowerowych i pieszych
 • bryczki i jazda konna w pobliskiej stadninie
 • wyprawy na grzyby
 • wycieczki krajoznawcze po Wielkopolsce

W obiekcie samego Hotelu Sułkowski przygotowaliśmy równie wiele miłych ciału i duchowi niespodzianek. Wodne atrakcje u nas to nie tylko obecność pięknego jeziora. Stawiamy na aktywność i relaks o każdej porze roku. W 2019 oddaliśmy do użytku nowocześnie urządzony basen kryty z hydromasażami. Tuż obok basenu powstała strefa Wellness & SPA z łaźnią i sauną parową, gabinet masażu z relaksacyjnymi i prozdrowotnymi zabiegami oraz niewielka sala fitness. Nasi goście korzystać mogą również z dobrodziejstwa inhalacji solankowych w sali solnej i przyhotelowych tężniach.

Hotel nad jeziorem

Hotel nad jeziorem. Wielkim atutem Hotelu Sułkowski jest bezpośredni dostęp do Jeziora Dominickiego, posiadamy dużą, piaszczystą plażę, łagodne zejście do wody, zaplecze restauracyjne i turystyczno - wypoczynkowe, oferujemy wiele atrakcji zarówno na plaży jak i poza nią

pliki cookie informacje