Boszkowo - Letnisko, ul. Dworcowa 15
+48 65 537 11 00
recepcja@hotelsulkowski.pl

Boszkowo Letnisko Wielkopolska Hotel Sułkowski

Home > Hotel Sułkowski Wielkopolska > Boszkowo Letnisko Wielkopolska Hotel Sułkowski

Boszkowo Letnisko zapraszamy do Hotelu Sułkowski

Hotel Sułkowski, to jeden z najlepiej zlokalizowanych hoteli w Wielkopolsce. Położony jest w Boszkowie nad najczystszym w regionie Jeziorem Dominickim, pośród lasów Przemęckiego Parku Krajobrazowego. Pobliskie tereny zachęcają do aktywnego wypoczynku – są tu liczne szlaki turystyki pieszej, rowerowej i konnej.

Boszkowo-Letnisko ul.Dworcowa 15, 64-140 Włoszakowice. Tel. 65 537 11 00, mail recepcja@hotelsulkowski.pl

Hotel Sułkowski zaprasza – znajdujemy się nad brzegiem Jeziora Dominickiego, przy sosnowym lesie, posiadamy pokoje dla rodzin z dziećmi, w pełni wyposażone i przygotowane na letnią wizytę – na piaszczystej plaży, jak i w wodzie można również znaleźć plac zabaw. Nasze położenie to cisza spokój i idealne miejsce na krótszy i dłuższy wakacyjny odpoczynek.

Szybki dojazd

Boszkowo leży nieopodal drogi ekspresowej S5 pomiędzy Poznaniem a Wrocławiem oraz kilkadziesiąt kilometrów na wschód od Zielonej Góry i bezpośrednio przy linii kolejowej Leszno-Zbąszynek. To sprawia, że dojazd do hotelu jest bardzo łatwy i szybki.

Wrocław – Boszkowo Letnisko

obecnie czas podróż do nas z Wrocławia zmniejszył się do niewiele ponad godziny – oddano kolejny odcinek drogi ekspresowej S5, co w znaczniej mierze przyspieszyło podróż do naszego hotelu! Jadąc od strony Wrocławia należy zjechać z S5 na zjeździe Święciechowa na Włoszakowice, a jadąc od strony Poznania najlepiej zjechać z S5 na zjeździe Nietążkowo, także w kierunku Włoszakowic.

Centrum zachodniej Polski jest w Boszkowie:

 • Z Poznania do Boszkowa można dojechać w półtorej godziny
 • Z Wrocławia do Boszkowa podróż zajmuje teraz także około półtorej godziny dzięki uruchomieniu nowej dwupasowej drogi S5. Także podróż samochodem z Zielonej Góry i Legnicy nie zajmie mniej więcej półtorej godziny
 • Z Leszna dojedziemy w niewiele ponad 20 minut.

Boszkowo miejscowość w położona w województwie wielkopolskim, w powiecie leszczyńskim, w gminie Włoszakowice.

Boszkowo plaża nad jeziorem Dominickim


Krótki rys historyczny

W okresie Wielkiego Księstwa Poznańskiego (1815–1848) miejscowość wzmiankowana jako Boszkowo należała do wsi większych w ówczesnym pruskim powiecie Kosten rejencji poznańskiej. W 1837 roku posiadała zaledwie kilkanaście domostw.
W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa leszczyńskiego.

We wsi stoi dwór z około 1900 roku wraz z parkiem. Nieopodal dworu znajdują się położone nad jeziorem Dominickim popularne ośrodki wypoczynkowe Boszkowo-Letnisko.

Więcej na temat historii: Wikipedia https://pl.wikipedia.org/wiki/Boszkowo

 

Obecnie Boszkowo to letniskowa miejscowość nad jeziorem Dominickim

w której czekają na Państwa atrakcje głównie związane z wodą i przepięknymi czystymi lasami.

boszkowo hotel sułkowski widok na jezioro i żaglówki

Kamera w Boszkowie

Na stronie http://e-boszkowo.pl/webcam/webcam_big.html znajduje się kamera z widokiem na jezioro Dominickie od strony naszego hotelu – można tu, szczególnie w dzień sprawdzić jak wygląda nasze wspaniałe i czyste jezioro – pogoda jest ważna – ale u nas zawsze jest pogoda : )

Boszkowo – co warto tu robić?

Jezioro Dominickie: jedno z najatrakcyjniejszych jezior w Wielkopolsce – a jednocześnie krystalicznie czyste. Można tu popływać, żeglować, łowić ryby i uprawiać wiele innych popularnych sportów wodnych.

Szlak konwaliowy: jeden z najwspanialszych sposobów uprawiania kajakarstwa w naszym kraju. Szlak ma długość 37 km i przebiega przez 19 jezior łączonych rzekami i kanałami. Po drodze należy zatrzymać się na wyspie Konwaliowej – znajduje się tu ścisły rezerwat przyrody, w którym rośnie wyjątkowa konwalia różowa, jedyna w swoim rodzaju w całej Polsce.
Rowery: Przemęcki Park Krajobrazowy, w którym znajduje się hotel, to nie lada raj dla rowerzystów. Znajdziecie tu blisko 150 km oznakowanych szlaków, a po drodze możecie Państwo podziwiać nie tylko lasy i jeziora, ale także dawne wiatraki, dwory i pałace.

Atrakcje na horyzoncie: oddalona o 30 km parowozownia w Wolsztynie jest jedynym obiektem tego typu w Europie. Można tu zobaczyć blisko 30 parowozów, w tym historyczną „Piękną Helenę” z 1937 roku.

Boszkowo euforia festiwal

Jak co roku na naszej hotelowej plaży odbędzie się od lat popularny Euforia Festival 2019 – zapraszamy wszystkich do nas na piaszczystą plażę i cudowna spokojną, a jednocześnie szalona zabawę w rytmach, które poruszają nie tylko ciałem, ale również rozweselają i dają energię! Zapraszamy do nas! Film festiwalu na youtube z roku 2018: https://www.youtube.com/watch?v=pmszWsFyogA
Kocham Disco Festival

Wydarzenia w okolicy Boszkowa

W naszej miejscowości i wokół niej odbywa się szereg imprez regionalnych, które można sprawdzić na portalu http://e-boszkowo.pl/index.php?id=68, w naszym kalendarzu są na pewno:


Triathlon Sława 2019 sobota, 20 lipca 2019, godzina 10:00 – 30 km od naszego hotelu – mapa


Cross Sułkowskiego


Marcel Woods 6 lipca 2019, 18:30 Boszkowo


Euforia Festival 2019 – 15 Edycja Plaża Główna Boszkowo sobota 6 lipca 2019


Kolsko, ośrodek rekreacyjny Wielkopolska jezioro Ochrowe – Zlot Motocyklowy – 30 km od nas, piątek, 7 czerwca 2019, 15:00


Pogoń śmigiel vs Uks Kania Gostyń – środa, 5 czerwca 2019, 18:00


Jezioro Wolsztyńskie – Koncert z okazji Dnia Kobiet, d:Amore‑ Muzyczna Podróż Śladami M niedziela, 10 marca 2019, 19:30


Dominice Włoszakowice – Cross ścieżkami Bartka z Piekła etap 4 niedziela, 10 marca 2019, 11:00


Leszno – Stand Up Na Pełnym Gazie ‑ Michał Leja Mieszko Minkiewicz niedziela, 10 marca 2019, 19:00


Leszno – Kabaret Paranienormalni ‑ Miejski Ośrodek Kultury 2019-06-03 19:00


Noclegi

W okolicach jeziora jest bardzo duża baza noclegowo – turystyczna, począwszy od pól namiotowych, campingów popularne są również domki nad jeziorem i oczywiście hotele, które w swojej ofercie posiadają basen i/lub spa & wellness. Oferta jest bardzo szeroka.

 • Hotel Vitalia
 • Lawendowa Osada Osada
 • Ośrodek Wypoczynkowy Kuratorium Oświaty
 • Ośrodek Wypoczynkowy Pod Sosnami
 • Ośrodek Wypoczynkowy Duet
 • Domki Pudełkowo
 • Ośrodek Wypoczynkowy Sadyba
 • Ośrodek Wypoczynkowy Pod Dębami
 • Ośrodek Wypoczynkowy Magdalena
 • Ośrodek Wypoczynkowy RELAKS
 • Pensjonat Jarzębina

Zapraszamy do Boszkowa – każda pora jest dobra – u nas zawsze jest dobra pogoda! Strona będzie aktualizowana o kolejne wydarzenia, nowości i informacje związane z Boszkowem.

SPRAWDŹ OFERTY SPECJALNE!

F.A.Q. – Najczęstsze pytania

 • Jakie atrakcje czekają na ciebie w Boszkowie?
  Atrakcji w naszej miejscowości jest wiele, ale głównie skupiają się one wokół jeziora i wody. Piaszczysta plaża, basen, wellness i spa. Nieco dalej lasy, łąki stadnina koni i trasy rowerowe, biegowe – zapraszamy
 • Jak dojechać do nas?
  Nasza miejscowość położona jest niedaleko Leszna, Poznania, dojazd z Wrocławia to obecnie nieco więcej niż godzina – podobnie z kierunku Zielonej Góry, Konina, Ostrowa Wielkopolskiego czy Rawicza Szybki dojazd
 • Co w Boszkowie warto robić przez wakacje?
  Na wakacjach oczywiście można spędzać czas na naszej piaszczystej plaży, która zapewnia wypoczynek rodzicom i ich pociechom – wodny plac zabaw, piasek, pomost, jak również rowery wodne, żaglówki to szeroka oferta jaką proponuje Hotel Sułkowski. Poza woda mamy do wynajęcia rowery i przepiękne tereny wokół jeziora.
  Co więcej mamy w razie niepogody dla swoich Klientów dodatkowe atrakcje w postaci basenu, spa, wellness…
  zobacz atrakcje
 • Co dzieje się w pobliżu Boszkowa?
  W pobliżu naszej miejscowości można znaleźć wiele ciekawych wydarzeń i atrakcji
  kalendarz imprez
Sprawdź Oferty Specjalne!
 • Kup prezent
  Albert Schweitzer powiedział kiedyś, że „szczęście to jedyna rzecz, która...
pliki cookie informacje