Boszkowo - Letnisko, ul. Dworcowa 15
+48 65 537 11 00
recepcja@hotelsulkowski.pl

Impreza plenerowa

Home > news > imprezy > Impreza plenerowa

Budowa wizerunku firmy to trudne i czasochłonne zadanie. Nie wystarczy bowiem napisać na portalach społecznościowych kilka postów i skomponować jedną reklamę. Tu chodzi o coś więcej. Trzeba bowiem przyjąć niezwykle rozbudowany i długofalowy plan, zawierający wiele zmiennych. Jedną z nich może być tak zwany marketing eventowy, którego podstawowym elementem jest impreza plenerowa.

impreza plenerowa hotel sułkowski

Czym jest impreza plenerowa?

Jest to impreza ona organizowana zazwyczaj dla szerszego grona odbiorców – klientów, pracowników, partnerów biznesowych lub postronnych obserwatorów, którzy mogliby zainteresować się naszą ofertą. Jej głównym zadaniem jest zwrócenie uwagi na możliwości firmy, zbudowanie pozytywnego wizerunku, umocnienie interakcji między pracownikami i kontrahentami, a także stworzenie lojalności konsumenckiej. Ich realizacja przyniesie nam mnóstwo korzyści, jednak impreza plenerowa musi zostać najpierw należycie zorganizowana. W jaki sposób tego dokonać?

Do kogo się zwracamy na imprezie plenerowej?

Najważniejszą kwestią na początek jest określenie koncepcji takiego wydarzenia. Należy odpowiedzieć sobie na pytanie, dla kogo ją przygotowujemy. W przypadku imprez firmowych, naszym głównymi odbiorcami będą klienci oraz partnerzy biznesowi. Oznacza to sporą liczbę osób, dlatego przekaz przedsięwzięcia powinien być jasny i zachęcający. Wszelkie stoiska przedstawiające naszą ofertę i produkty bądź usługi, którymi dysponujemy, muszą być połączone z wieloma atrakcjami. Nudna impreza plenerowa jest bowiem najlepszym sposobem na to, aby stracić na rozgłosie. Oczywiście rodzaj atrakcji uzależniony jest od profilu uczestnika – zjeżdżalnie i huśtawki dla klientów, którzy przeważnie są w wieku zaawansowanym, to na pewno zły pomysł.

 

Dlatego też warto zainwestować na przykład w park rozrywki, gry i zabawy sportowe (najlepiej okraszone nagrodami), punkty informacyjne czy chociażby różnego rodzaju nowinki techniczne. Dobrym pomysłem okazać się mogą różnorakie pokazy. Nie musi być to coś wielkiego i drogiego – ludowy zespół, przyjemna kapela czy pokaz sztucznych ogni z pewnością spełnią swoją rolę. Dzięki temu nasi goście będą się po prostu dobrze bawić, a kojarzenie naszej firmy z miłymi przeżyciami jest najlepszym zjawiskiem, jakie może nam się przytrafić.

 

Bardzo ważna jest również interakcja z uczestnikami imprezy. Zaprośmy ich do wspólnej zabawy, niech wytworzy się między nami specjalna więź, która w przyszłości zaowocuje korzystnymi dla nas decyzjami zakupowymi. Pamiętajmy również o naszych pracownikach. Zorganizowanie konkurencji opartych na rywalizacji pozwoli scalić grupę, a także nauczyć ją skutecznego współdziałania. Nie należy zapominać również o zbawiennym wpływie odprężenia i zregenerowania swoich sił poprzez zabawę.

Istotne szczegóły techniczne

Oczywiście poza różnego rodzaju atrakcjami, istotne jest strong class=”r”>spełnienie wielu kwestii technicznych, którymi najlepiej zająć się na długo przed startem imprezy. Najważniejsze będzie, rzecz jasna, atrakcyjne miejsce. Powinniśmy pamiętać przede wszystkim o tym, aby istniał do niego prosty dojazd. Warto więc przed dokonaniem wyboru przeprowadzić dokładny rekonesans placu, który pozwoli nam określić, czy goście będą czuć się na nim swobodnie. Ponadto należy pamiętać o takich elementach jak nagłośnienie, personel obsługowy (hostessy), odpowiednie zabezpieczenie (ochrona i pomoc medyczna), namioty czy catering.
 
Wielką rolę odgrywa również należyta reklama imprezy. Warto w tym celu wykorzystać lokalne media, które mają najlepszy dostęp do mieszkańców. Pomocni okażą się również patroni oraz sponsorzy, którzy nie tylko sprawią, że impreza plenerowa zyska należytą rangę, ale również nieco odciążą nasz budżet, a jednocześnie poprzez uczestnictwo w tym wydarzeniu również zyskują.

Najważniejsze jest zadowolenie Klienta!

W przypadku imprez o zasięgu masowym, powinniśmy pamiętać także o uzyskaniu stosownych pozwoleń. Zawsze przed rozpoczęciem etapu organizacyjnego warto dokładnie przeanalizować wszelkie kwestie prawne, które mogą dotyczyć naszego wydarzenia.

 

Najważniejszą kwestią w przypadku przedsięwzięcia, jakim jest impreza plenerowa, jest ścisłe trzymanie się planu. Scenariusz powinien być realizowany co do minuty, aby nie zaistniały żadne niepotrzebne przestoje. W trakcie trwania zabawy lub po jej zakończeniu, warto także w jakiś sposób zmierzyć zadowolenie naszych gości. Pomóc nam w tym mogą krótkie ankiety, w ramach których zbadamy ich satysfakcję. Ocenimy tym samym efekty przedsięwzięcia, a także zdobędziemy wiedzę, która zaprocentuje w przyszłości.

Odpowiednio zorganizowana i przeprowadzona impreza plenerowa przyniesie nam wiele korzyści.

Przede wszystkim zwiększymy świadomość klientów względem naszej firmy, ale także poprawimy relacje między pracownikami oraz partnerami biznesowymi. Bardzo często imprezy przyczyniają się także do wzrostu sprzedaży oferowanych produktów i usług. Warto więc skorzystać z tych kilku praktycznych porad – na pewno nam one nie zaszkodzą.
 

Imprezy plenerowe, integracyjne, plenerowe – organizacja – nasz film na Youtube

Impreza plenerowa w Hotelu Sułkowski – jeśli macie Państwo pytania – prosimy o kontakt

SUŁKOWSKI HOTEL – wypoczynek, konferencje, wesela

Boszkowo-Letnisko, ul. Dworcowa 15, 64-140 Włoszakowice

T +48 65 537 11 00, M +48 728 397 807 FAX +48 65 537 15 87

recepcja@hotelsulkowski.pl

pliki cookie informacje