Boszkowo - Letnisko, ul. Dworcowa 15
+48 65 537 11 00
recepcja@hotelsulkowski.pl

Jezioro Dominickie

Home > news > Jezioro Dominickie

Jezioro Dominickie

Jezioro Dominickie – jezioro na Pojezierzu Leszczyńskim o powierzchni około 344 ha i głębokości ponad 17 metrów, położone na terenie Przemęckiego Parku Krajobrazowego w powiecie leszczyńskim.

hotel jezioro dominickie

Charakterystyka jeziora domnickiego

Ma długość 3830 m, szerokość 1660 m, posiada dobre warunki do kąpieli gdyż jego dno opada łagodnie. Otoczone jest borami sosnowymi. Jest uznanym ośrodkiem żeglarskim, z uwagi na sąsiedztwo innych jezior, z którymi ma połączenia, stanowi ważny punkt dla wycieczek kajakowych.

 

Jezioro, okolica i atrakcje

Wokół jeziora dominickiego znajduje się silnie rozbudowana infrastruktura turystyczna, miejscowości Boszkowo-Letnisko, Dominice to ośrodki wczasowe i domki letniskowe. Otoczone jest lasami sosnowymi. Na jeziorze można uprawiać prawie wszystkie dyscypliny sportów wodnych, a także turystykę kajakarską.
 
Utworzono szlaki turystyki wodnej, pieszej, rowerowej i konnej. W okolicy znajduje się jeszcze kilka mniejszych jezior. Jest to najczystszy zbiornik wodny w okolicy. W oparciu o badania przeprowadzone w 2011 roku wody jeziora zaliczono do I klasy czystości.

Tagi: ,
Rezerwacja pokoi.
Data przyjazdu
Pokoje
Data wyjazdu
Adults
Dzieci
pliki cookie informacje