Boszkowo - Letnisko, ul. Dworcowa 15
+48 65 537 11 00
recepcja@hotelsulkowski.pl

Sale szkoleniowe jakie powinny być?

Home > news > konferencje > Sale szkoleniowe jakie powinny być?

Sale szkoleniowe jakie powinny być?

Sale szkoleniowe do wynajęcia. Zamiast organizować szkolenia dla pracowników na terenie własnego przedsiębiorstwa coraz częściej firmy i organizacje decydują się wynajęcie sal szkoleniowych w hotelach, centrach konferencyjnych i szkoleniowych

Hotel Sułkowski sale szkoleniowe

Wielkość i możliwość różnych układów spotkań biznesowych

Sala szkoleniowa musi być dostosowana wielkością do celu spotkania i grupy, która została zaproszona na szkolenie – ani za duża, ani za mała sala szkoleniowa nie jest właściwa. Duże sale mają najczęściej możliwość podziału na mniejsze i odwrotnie – profesjonalne sale można łączyć w celu zapewnienia odpowiedniej przestrzeni nawet kilkuset uczestnikom. Podział sali szkoleniowej nie może także zakłócać możliwości różnego ustawienia krzeseł i stołów i przemieszcznia się osób. W zależności od charakteru szkolenia czy konferencji najpopularniejsze są następujące ustawienia: teatralne (krzesła w rzędach, bez stołów), szkolne, warsztatowe, w podkowę oraz w literę O.

Meble w salach

Meble takie jak stoły czy krzesła powinny zapewniać zarówno uczestnikom jak i wykładowcom wysoki komfort. Miejsce dla wykładowcy powinno znajdować się na podeście, tak, aby był lepiej widoczny dla wszystkich uczestników konferencji. Wszystkie stoły lub biurka powinny być na tyle szerokie, aby zmieściły się na nich wszystkie materiały szkoleniowe, przedmioty uczestników (zeszyty, tablety, laptopy* itp.).

* jeśli uczestnicy szkolenia mają/mogą korzystać z własnych laptopów należy pamiętać, że sala powinna zapewniać dostęp do energii elektrycznej – gniazdek

Sale konferencyjne i szkoleniowe – wyposażenie.

Wyposażenie sali szkoleniowej jest jedną z najważniejszych kwestii branych pod uwagę w czasie wyboru. Najważniejszy jest sprzęt nagłaśniający oraz urządzenia umożliwiające odtworzenie materiałów szkoleniowych. Dlatego na wyposażeniu sali powinien znajdować się projektor z możliwością podłączenia do komputera i ekran, telewizor, odtwarzacze multimedialne. Nie bez znaczenia będzie również możliwość korzystania na terenie sali szkoleniowej z bezprzewodowego Internetu.

Sprzęt nagłaśniający w sali

na sali szkoleniowej – głośniki powinny znajdować się w takich miejscach by głośność w każdym punkcie sali konferencyjnej była podobna, zaś bezprzewodowe mikrofony, które ułatwiają komunikację pomiędzy szkoleniowcem i uczestnikami kursu powinny mieć sprawne i naładowane akumulatory (zdarza się, że podczas konferencji prelegent zostaje bez mikrofonu – bez zamiennego mikrofonu – o którym również należy pamiętać – bez dodatkowych baterii niestety nawet najlepsza konferencja może się nie udać).
W każdej sali powinna znajdować się również tablica – flipboard gdzie wykładowca czy prelegent może aktywnie, ekspresyjnie przedstawiać swoje koncepcje.
Sprzęt to rejestracji wykładów i szkoleń – na życzenie zamawiającego i za zgodą prelegentów zdarza się również utrwalanie szkoleń.

Klimatyzacja

Nie można wyobrazić sobie konferencji czy też szkolenia bez klimatyzacji lub sprawnego systemy wentylacyjnego, który może zapewnić świeże, odpowiednio przygotowane powietrze – bez tego udogodnienia będziemy musieli zapewnić uczestnikom dodatkowe przerwy i wietrzenie sali – co ze zrozumiałych względów zmniejsza walory każdego przedsięwzięcia.

Światło ważny element.

Możliwość manipulowania i dostosowania światła do potrzeb prelegenta czy każdego rodzaju szkolenia.

Usługi dodatkowe

Tłumacz, usługi tłumaczeń symultanicznych, bar kawowy, napoje, posiłki… kto pyta nie błądzi.

Jakie powinny być sale szkoleniowe ?

Sale szkoleniowe – podsumowanie

Oferta wynajmu sal na szkolenia i konferencje w Polsce na pewno jest coraz szersza i z pewnością na poziomie europejskim. Warto jednak przed decyzją zapoznać się ofertą więcej niż jednego centrum szkoleniowego. Na początek warto zapytać czy sala szkoleniowa posiada:
– sprzęt sprawny i nowoczesny sprzęt multimedialny
– jest przygotowana na podjęcie Państwa grupy*
– sprawną klimatyzację
– czy położona jest w centrum miasta – czy też jest to tak jak w naszym przypadku miejsce pośród przyrody
– ile kosztuje wynajem
– czy sale są odpowiednio wyposażone


*wielkość adekwatna do uczestników szkolenia, odpowiednia liczba stołów, krzeseł, odpowiednia powierzchnia zaplecza – posiłki, przerwy… liczba toalet

Gorąco zachęcamy do zadawania pytań dotyczących organizacji szkoleń i konferencji – zapraszamy do nas!

pliki cookie informacje