Boszkowo - Letnisko, ul. Dworcowa 15
+48 65 537 11 00
recepcja@hotelsulkowski.pl

Szkolenia dla firm

Home > szkolenia > Szkolenia dla firm

Szkolenia dla firm

Podstawowym wyróżnikiem nowoczesnej i sprawnej firmy jest nastawienie na ciągły rozwój. Ciągły rozwój pozwala bowiem nie tylko przetrwać w dynamicznym się środowisku, pełnym konkurentów i ograniczonych zasobów, ale daje również możliwość odkrywania nowych szans i zagrożeń organizacji – szkolenia dla firm.

szkolenia dla firm

Dlatego też, często mówi się obecnie o potrzebie ciągłego poszerzania kompetencji pracowników, którymi dysponujemy. Idealnym na to sposobem będą szkolenia, które w dzisiejszym świecie biznesu stały się prawdziwym synonimem innowacyjności. Stanowią one wręcz nieodłączny element funkcjonowania organizacji. Uczestnictwo pracowników w różnych kursach, konferencjach czy zajęciach w dużym stopniu przekłada się bowiem na kondycję całego przedsiębiorstwa, które przez to zyskuje lepiej zorganizowaną kadrę.

Szkolenia dla firm sposób na przetrwanie czy predykcja trendów?

są również jednym ze sposobów na osiągnięcie celów i zamierzeń, które zostały zapisane w ogólnej strategii. Pomagają firmie dostosować się do ciągle zmieniającej się sytuacji na rynku, która związana jest m.in. z postępem technologicznym czy koniunkturą gospodarczą państwa, w którym funkcjonujemy.

hotel szkolenia koło poznania

Hotel szkolenia

Zanim jednak wyślemy pracowników na szkolenia, warto odpowiedzieć na pytanie: jakiego rodzaju powinny one być i które umiejętności muszą rozwijać. Analizując dzisiejszy rynek oraz sposób funkcjonowania poszczególnych segmentów, jedną z najważniejszych ról odgrywają obecnie tak zwane kompetencje miękkie.

Potęga umysłu

Prowadząc przedsiębiorstwo niezwykle łatwo jest wykorzystać kompetencje twarde, które odpowiadają przede wszystkim za specjalistyczną wiedzę i umiejętności praktyczne, potrzebne do realizowania konkretnych zadań. Sprawa wygląda inaczej, jeżeli weźmiemy natomiast pod uwagę kompetencję miękkie, których zdobycie jest trudniejsze.
Dotyczą one bowiem bardzo szerokiego spektrum umiejętności. Spośród nich wymienić można m.in.

  • zdolności komunikacyjne
  • kooperację
  • obsługę klienta
  • zarządzanie czasem
  • radzenie sobie ze stresem
  • kreatywność
  • dynamizm działania
Szkolenia dla firm nastawione na rozwój tego obszaru kompetencji naszych pracowników pozwolą firmie uzyskać ogromną przewagę nad konkurentami, nawet tymi zamożniejszymi.

Tego typu umiejętności przydają się zwłaszcza w sytuacjach bardzo trudnych, kiedy podstawowe znaczenie mają kwestie psychologiczne.

szkolenia firmowe

szkolenia firmowe

Wpływ i znaczenie kompetencji miękkich w funkcjonowaniu firmy najlepiej widać w przypadku stanowisk menedżerskich i kierowniczych. W ich ramach najważniejsze jest skuteczne planowanie, zarządzanie strategiczne, odpowiednie komunikowanie się z zespołem pracowników, a także ich motywowanie oraz należyte dysponowanie dostępnymi środkami i możliwościami. Są to wszystko kompetencje miękkie, dlatego tak ważne jest, aby cały czas je doskonalić.

szkolenia dla firm Wielkopolska dobra atmosfera, przepiękne widoki, czyste powietrze

W jaki sposób wyglądają takie szkolenia?

Szkolenia dla firm z uwzględnieniem kompetencji miękkich odbywają się zazwyczaj w niewielkich grupach, dzięki czemu możliwy staje się rozwój kreatywnego i nieszablonowego myślenia, które przyda się w każdym przedsiębiorstwie. Realizowane są one przez zewnętrzne instytucje, dysponujące sporym doświadczeniem w tej kwestii.
Podczas tego typu szkoleń nasi pracownicy poznają wszelkie naukowe podstawy dotyczące znaczenia tego rodzaju umiejętności w biznesie, ale także mają możliwość praktycznego ćwiczenia nowo nabytych zdolności.

Omawiane szkolenia najczęściej zbudowane są z kilku segmentów, które dotykają poszczególnych obszarów kompetencji miękkich. Spośród nich można by wymienić:

1. Skuteczne zarządzanie emocjami. Odgrywają one ogromną rolę dla naszych pracowników podczas wykonywania codziennych obowiązków, dlatego dobrze by było, aby nauczyli się oni, jak sobie z nimi radzić.

2. Rozwijanie kreatywności. Jej znaczenie jest spore, pozwala bowiem na podejmowanie lepszych decyzji, a także stosowanie narzędzi, które przyniosą sukces.

3. Zarządzanie czasem. Tykający zegar nad naszymi głowami najlepiej przypominam nam o konieczności wypełnienia konkretnych projektów. Jeżeli pracownicy nauczą się nim lepiej dysponować, przełoży się to na skuteczność całej firmy.

4. Radzenie sobie ze stresem. Jest on szczególnie obecny wśród kierowników i menedżerów. Tego typu kompetencje pozwolą im lepiej zarządzać zespołem.
5. Negocjacje.

To oczywiście jedynie przykładowe obszary szkoleń, które mają znaczenie w funkcjonowaniu organizacji.

Szkolenia dla firm powinny uwzględniać nie tylko kompetencje twarde, ale również miękkie.

Szkolenia dla firm w Hotelu Sułkowski – jeśli macie Państwo pytania dotyczące konferencji, szkoleń, eventów – prosimy o kontakt

Pobierz informację dotyczącą szkoleń

Plik w formacie pdf [1,18 MB]: Pobierz

szkolenia biznesowe dla firm

szkolenia biznesowe dla firm

szkolenia dla biznesu

szkolenia

szkolenia dla firm w hotelu Wielkopolska

szkolenia dla firm wielkopolska Hotel Sułkowski

Zobacz prezentację mediów:

Szkolenia dla firm

Podstawowym wyróżnikiem nowoczesnej i sprawnej firmy jest nastawienie na ciągły rozwój. Ciągły rozwój pozwala bowiem nie tylko przetrwać w dynamicznym się środowisku, pełnym konkurentów i ograniczonych zasobów, ale daje również możliwość odkrywania nowych szans i zagrożeń organizacji - szkolenia dla firm.

Rezerwacja pokoi.
Data przyjazdu
Pokoje
Data wyjazdu
Adults
Dzieci
pliki cookie informacje

Pin It on Pinterest

Share This