Boszkowo - Letnisko, ul. Dworcowa 15
+48 65 537 11 00
recepcja@hotelsulkowski.pl

Szkolenia integracyjne: dla firm i pracowników

Home > szkolenia > Szkolenia integracyjne: dla firm i pracowników

Szkolenia integracyjne: dla firm i pracowników

Jedną z popularniejszych form budowania zespołu pracowniczego są obecnie szkolenia integracyjne, które najczęściej mają charakter wyjazdowy.

szkolenia integracyjne

Klucz do sukcesu firmy to szkolenia integracyjne

Szkolenie integracyjne przybierać może różną formę, jednak najważniejsza jest współpraca i integracja:

  • idealnie sprawdzają się spacery po lesie
  • gra w paintball
  • spływ kajakiem
  • a nawet zwykłe ognisko

Niezależnie od miejsca i stylu zabawy cel szkoleń integracyjnych jest jeden – zbudować zgrany zespół, który lubi ze sobą przebywać zwiększając jednocześnie umiejętności i wydajność takiego teamu, które wpływają pozytywnie na sprawność organizacji.

Jaki jest cel takich szkoleń?

Szkolenia mają za zadanie przede wszystkim:

  • pogłębić wzajemne zaufanie osób tworzących zespół pracowniczy
  • wzmocnić pewność siebie
  • zwiększyć motywację
  • pozwolić odreagować stres którego w miejscu pracy na ogół nie brakuje
  • wzmocnić zespół
  • podnieść wydajność również poprzez nieformalne kontakty pomiędzy ludźmi w organizacji

Wyjazdy integracyjne to również doskonały sposób na rozwiązanie konfliktów i zniwelowanie napięć, które w sposób naturalny pojawiają się między pracownikami. Neutralne środowisko sprzyja konstruktywnemu rozwiązywaniu sporów i sprawia, że biurowa monotonia przestaje tak silnie oddziaływać.

Czego można się spodziewać na wyjeździe integracyjnym?

Forma wyjazdów integracyjnych można być bardzo różna. Rodzaj gier zespołowych, prowadzonych warsztatów czy proponowanych form aktywności uzależniony jest zawsze od celów, które zamierza osiągnąć kierownictwo. Planując wyjazd integracyjny, zawsze trzeba jednak pamiętać, że musi on być dostosowany nie tylko do potrzeb organizacji, ale również grupy, która wyjeżdża. Dobrym rozwiązaniem jest więc zebranie informacji dotyczących oczekiwań pracowników oraz ich zainteresowań.

Większość firm traktuje szkolenia zwiazane z integracją załogi obligatoryjnie. Oznacza to, że każdy pracownik musi wziąć w nich udział. To właśnie z tego powodu istotne jest zaproponowanie takich form aktywności, które zadowolą wszystkich pracowników. W przeciwnym razie wyjazd może przynieść skutki odwrotne od oczekiwanych. Zamiast zwiększenia motywacji i poprawy morale zespołu, pojawi się frustracja i demotywacja.

Jakie korzyści przynosi takie szkolenie?

Szkolenie integracyjne pozwala zbudować silny i zgrany zespół,
zmniejszyć skutki odczuwanego w pracy stresu,
podnieść kwalifikacje zawodowe – warto pamiętać, że każdy wyjazd integracyjny można połączyć z zajęciami, które mają służyć pogłębieniu wiedzy posiadanej przez pracowników, takie rozwiązanie jest przez pracodawców stosowane bardzo często, aby rozwinąć kompetencje miękkie zespołu, wzbudzić w pracownikach poczucie lojalności wobec firmy – dla wielu właścicieli firm jest to najważniejsza korzyść, jaką odnieść można, organizując szkolenie integracyjne.

Konsekwencją jest o wiele rzadsze zmienianie pracy przez pracowników, którzy czują się częścią zespołu i mają wzbudzone poczucie wspólnoty.

Dodatkowe informacje na temat organizowania szkoleń integracyjnych:

Eventy i szkolenia http://www.hotelsulkowski.pl/biznes/imprezy-integracyjne

Ciekawy przykład integracji można znaleźć na stronach Wikipedii: Integracja z zarządzaniu Integracja w zarządzaniu

Organizujemy również imprezy

Organizacja imprez
Niezależnie, czy planujesz stricte biznesową konferencję poświęconą nowym technologiom w branży, czy spotkanie integracyjne dla swoich pracowników, impreza powinna być szyta na miarę.

pliki cookie informacje