Boszkowo - Letnisko, ul. Dworcowa 15
+48 65 537 11 00
recepcja@hotelsulkowski.pl

Wyjazdy integracyjne dla firm

Home > news > wyjazdy integracyjne > Wyjazdy integracyjne dla firm

Wyjazdy integracyjne dla firm

Nie od dziś wiadomo, że zintegrowany i dobrze zmotywowany zespół pracuje o wiele lepiej, co znacznie przekłada się na wyniki finansowe firmy. Wyjazdy integracyjne, firmowe dla firm mogą być jednym z elementów wspomagają ten proces.

wyjazdy integracyjne w Hotelu Sułkowski

Czy dla firm jest to ciekawa forma motywacji i integracji pracowników?

Powstaje pytanie, w jaki sposób jednocześnie zintegrować i zamotywać pracowników do dalszego, bardziej efektywnego działania. Jednym z ciekawszych rozwiązań są integracje organizowane dla wszystkich pracowników. Ważne jest to, że jeśli wyjazd integracyjny chcemy zorganizować w wyżej wymienionych celach nie możemy traktować go jako wyróżnienia dla poszczególnych pracowników. Wyjazdy w ramach nagród okresowych to zupełnie inna sprawa i nie można łączyć ze sobą tych dwóch kwestii.

Czy wyjazd organizować samodzielnie czy zlecić firmie eventowej?

Jednym z pierwszych pytań, jakie zadają sobie właściciele firm, którzy chcą przygotować dla swoich pracowników wyjazd integracyjny jest to o jego formę i sposób organizacji. Najczęściej wybieranym i najbardziej komfortowym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na usługi specjalistycznych firm eventowych. Ich pracownicy mają często już gotowe scenariusze wyjazdów, w czasie których zespół może się nie tylko zintegrować, dobrze zabawić, ale i czegoś nauczyć dzięki organizowanym spotkaniom ze specjalistami z dziedziny samorozwoju. Oczywiście program wyjazdu zależy od budżetu, jaki firma może przeznaczyć na tego rodzaju imprezę firmową oraz stopnia znajomości pracowników i zaangażowania w pracę.
Można też samodzielnie przygotować taki wyjazd. Jednak w tym przypadku trzeba pamiętać nie tylko o załatwieniu rozrywki, ale i stosownego noclegu, wyżywania i uwzględnić wszystkie „nieprzewidziane” wypadki, które mogą wpłynąć na przebieg wyjazdu – np. kiedy planujemy wyjazd w plener musimy zabezpieczyć się na wypadek nagłego popsucia pogody itp.

Jaką formę wyjazdu integracyjnego wybrać?

Najpopularniejsze są wyjazdy typu survivalowego. W ekstremalnych warunkach grupa musi się lepiej poznać, aby móc liczyć na siebie – każdy pokazuje to co umie najlepiej. Inną, coraz bardziej popularną formą jest połączenie wyjazdów z kursami – np. kulinarnymi. Nieco bardziej ekskluzywną formą są zagraniczne wycieczki do winnic i serowni, gdzie pracownicy mogą poznać tajniki sztuki wytwarzania regionalnych produktów, a także ich skosztować lub lot w do atrakcyjnych ośrodków wypoczynkowych – Gracja, Chorwacja, Włochy… Jednak tego typu imprezy częściej traktowane są jako nagrody okresowe lub konkursowe dla najlepszych pracowników firmy, gdyż mają bardziej ekskluzywny charakter, aniżeli survivalowe.

Jak często organizować integracje?

To zależy od tego jak wysoki budżet firma przeznaczyła na integrację zespołu. Z reguły imprezy integracyjne organizuje się raz na pół roku lub raz na rok. Wycieczki do ośrodków szkoleniowych, które mają na celu zwiększenie samoświadomości pracowników, co do ich umiejętności mogą być organizowane raz na rok lub raz na dwa lata.

Dużo też zależy od rotacji pracowników w firmie – im jest większa tym częściej należy organizować spotkania dla pracowników i wyjazdy firmowe, aby mogli poznać swoje umiejętności i wykorzystać to w czasie pracy.

Czy team zachowuje się jak team?
Czy wszyscy wiedzą jaki cel ma firma?
Czy Klienci są dla nas ważni – Klient wewnętrzny również?
Jak szybciej przetwarzać procesy?
Dlaczego procesy nie działają tak, jak telefon do przyjaciela/znajomego?
Czy ludzie w pracy się uśmiechają?
Czemu konkurencja robi to z uśmiechem?
Znamy się tylko z widzenia?
Znasz kogoś z innego działu, kto…?
Dlaczego to wszystko tak długo trwa?
Czemu to nie może zostać zrealizowane?

 

Prawdopodobnie nie znasz procedur, Pani Mariola nie zna Ciebie (choć to nie powinno być ważne), ludzie się nie znają i stres wywołany przez te wszystkie niuanse powoduje, że… potrzebna jest Waszej organizacji chwila oddechu, aby poznać siebie, dział, firmę i Ludzi – bez nich żadna organizacja nie jest w stanie poprawnie działać.

 

Zapraszamy do nas – do Hotelu Sułkowski – mamy wszystko, czego można zapragnąć do stworzenia warunków, które pozwolą stworzyć jeszcze lepszy zespół i jeszcze lepsze relacje.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Dodatkowe informacje na temat organizowania firmowych imprez integracyjnych:

http://www.hotelsulkowski.pl/biznes/imprezy-integracyjne

Nasz film na Youtube

Pobierz skrócony opis pdf: Pobierz dokument w postaci [PDF]
Nasze media w sieci: Hotel Sułkowski wyjazdy integracyjne

F.A.Q. – Najczęstsze pytania

  • Jaka forma wyjazdu integracyjnego jest najbardziej popularna?
    Według nas njbardziej popularne są wyjazdy typu survivalowego – gdzie niezbędna jest współpraca zespołowa.

  • Jak często należy organizować wyjazdy integracyjne?
    Oczywiście – to zależy… ale najczęściej to pół roku – rok.

Wyniki finansowe firmy zależą między innymi od dobrze współpracującego i zmotywowanego zespołu pracowników. Wyjazdy integracyjne organizowane dla firm mogą być jednym z elementów wspomagających ten długotrwały proces.

Jaki hotel wybrać na wyjazd integracyjny?

Właścicieli firm, którzy chcą zorganizować dla pracowników wyjazd integracyjny, zwykle najbardziej interesuje jego forma oraz sposób realizacji. Program wyjazdu zależy od budżetu, który firma może przeznaczyć na tego rodzaju imprezę oraz wiedzy na temat oczekiwań jej uczestników. Należy pamiętać nie tylko o zorganizowaniu odpowiedniej dla nich rozrywki, ale zastanowić się jaki hotel wybrać, by zapewnić im komfortowy nocleg i pyszne menu.

Zwykle wyjazdy integracyjne organizuje się raz lub dwa razy w roku. Mogą to być na przykład spotkania przy ognisku, wspólne konkurencje sportowe, warsztaty kulinarne lub wyjazdy survivalowe. W nietypowych warunkach uczestnicy mają okazję lepiej się poznać, co przekłada się na bliższą i efektywniejszą kooperację w miejscu pracy.

Co ciekawe, im większa rotacja pracowników w firmie, tym częściej warto organizować różnorodne wyjazdy integracyjne, by pracownicy mogli się wzajemnie poznać oraz doskonalić umiejętności, które wykorzystają w trakcie pracy.

Wyjazd integracyjny do Hotelu Sułkowski

Zapraszamy do Hotelu Sułkowski w miejscowości Boszkowo-Letnisko w zachodniej Wielkopolsce. Łatwo do nas dojechać, ponieważ znajdujemy się w pobliżu trasy S5 Poznań-Wrocław, pomiędzy Wolsztynem, Kościanem a Lesznem. Hotel Sułkowski to doskonałe miejsce na wyjazd integracyjny, ponieważ jest położony z dala od miejskiego zgiełku, bezpośrednio nad lazurową taflą Jeziora Dominickiego.

Co więcej, Boszkowo-Letnisko znajduje się w jednym z najatrakcyjniejszych regionów turystycznych Wielkopolski, na terenach pełnego borów sosnowych Przemęckiego Parku Krajobrazowego. Dysponujemy więc wszystkim, czego można zapragnąć do stworzenia warunków, które pozwolą stworzyć zgrany zespół i doskonałe relacje.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji, chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i rozwiejemy wątpliwości. Możemy również pomóc w przygotowaniu programu, jaki hotel może zaoferować na Państwa wyjazd integracyjny.

pliki cookie informacje